Jak grać?
Pojawił*ś się na spawnie i nie wiesz co robić? Już tłumaczę!
Najpierw zalecam zapoznać się z poniższym regulaminem.
Regulamin
- Zakaz griefowania. Jeśli potrzebujesz budulca, sprawdź czy nie ma go w publicznej kopalni lub poproś o pomoc administratora.
- Odstęp między Twoją posesją a innego gracza musi wynosić minimum 30 bloków, chyba, że inny gracz wyrazi zgodę na bliższa odległość. Posesję wyznacza płot lub inne widoczne odznaczenie.
- Wszystko, co nie jest posesją, jest uznawane za teren użytku publicznego.
- Nie kradnij rzeczy ze skrzynek (beczek, lejów, pieców itp.) innych graczy.
- Nie wchodź na posesje innych graczy bez ich zgody.
- Zakaz atakowania innych graczy.
- Grając na serwerze, wyrażasz zgodę na to, żeby inni gracze nagrywali lub transmitowali na żywo Twoją rozgrywkę.
- Zakaz x-ray’a, auto-kopania i innych cheatów. Fullbright i minimapa dozwolone.
- Zakaz wykorzystywania błędów gry.
- „Nie ma VODa — nie ma dowoda”, ale są logi z interakcji ze światem :).
- Serwer jest „soft RP” — kto chce może uczestniczyć w akcjach RolePlay, ale nie musi, jednak decyzje podjęte w ramach RP mogą mieć wpływ na innych.
- Właściciele miejscowości mogą poszerzyć regulamin na swoim terenie o dodatkowe reguły.
Czym jeszcze różni się serwer od zwykłej gry?
- Mamy Sprzedawców.
- Możesz ścinać całe drzewa na raz siekierą.
- Palenie bloku wodorostu/kelpa (zapalniczką lub w piecu) daje ciekawe efekty.
- Klikając PPM na schodek, siadasz na nim.
- Tickspeed jest minimalnie wyższy.
- Serwer ma walutę — Blahåliony.
- Nie możesz wyjść z gry w trakcie walki — inaczej zginiesz.
- Jest 25% szans, że z zabitego w trakcie walki gracza wypadnie głowa.
Czego nie ma na serwerze, a jest na wielu innych?
- Komend
/home,/spawn,/tpaitp. - Toksycznej administracji